Placeholder for B07 A8025B07 A8025

Koper- en Telerdag bij ZON

Donderdag 9 maart heeft de Koper- en Telerdag plaatsgevonden bij ZON fruit & vegetables. Een mooie gelegenheid wat telers, klanten en ZON-medewerkers bij elkaar bracht. Wij kijken terug op een geslaagde middag, welke druk werd bezocht door klanten en telers uit het hele land.

Groei

John Willems, directeur bij ZON fruit & vegetables, opende de middag met een welkomstwoord.

"We willen ons klokaanbod laten aansluiten bij de vraag, daarom steken we veel energie in het verbreden van het aanbod en ook in het winterseizoen een groei doormaken. Daar hebben ook onze leden profijt van, want hoe gelukkiger de klant, hoe gelukkiger onze leden. Zo groeien we stap voor stap uit naar een digitaal platform voor de daghandel", verklaarde de ZON-directeur. John noemde de samenwerking met Kompany bij de klokverkoop van komkommers en herfsttomaten als goed voorbeeld om de samenwerking op het platform uit te bouwen. Inmiddels worden er al een maand perssinaasappelen van Jaguar voor de klok aangeboden. "Ook klanten zien in dat het in ieders voordeel is om het aanbod voor de daghandel in Nederland te bundelen. Daarbij beginnen we kleinschalig en gaan we het samen uitbouwen."

Het programma ging verder met een presentatie van André van Kruijssen, directeur van bloemenveiling Plantion in Ede. Een andere branche dan de groenten en fruit, maar wel eentje met dezelfde uitdagingen. Net als ZON is deze bloemenveiling ook in de weer met het klokverkoopsysteem KOSMOS. De veiling is met een omzet van 106 miljoen euro een kleintje in vergelijking met grote reus FloraHolland dat een omzet van ruim 5 miljard euro heeft. Toch heeft Plantion zeker bestaansrecht, betoogde de directeur. "Maar we hebben wel de uitdaging en de opdracht om te vernieuwen. Als je vijf of tien jaar niets doet, dan zijn we er snel niet meer. Daarom is het zo belangrijk dat je de verbinding hebt met je klanten en telers.

Placeholder for B07 A7854B07 A7854
Een dag met een breed gezelschap van klanten, eigen telers en de mensen van ZON waarbij wij het contact tussen klanten en telers stimuleren om zo de klantgerichtheid te bewaren en ideeën uit te wisselen.
John Willems
Directeur ZON fruit & vegetables

Interactief Informatieplein

Na afloop van de presentatie zette het programma zich voort op het Informatieplein. Telers van ZON vertelde collega-telers en klanten meer over hun producten, nieuwe concepten én verpakkingsmogelijkheden middels ingerichte stands. Ook Spaanse leveranciers van ZON waren aanwezig om hun mooie assortiment te delen met de aanwezigen. Het informatieplein bood de mogelijkheid om kennis met elkaar te maken, te netwerken en inspiratie op te doen. Dit allemaal gebeurde onder het genot van een hapje en een drankje.

De aanwezigen keerden met een goedgevulde goodiebag weer huiswaarts.

Placeholder for B07 A8048B07 A8048
Placeholder for B07 A8025B07 A8025
Placeholder for B07 A8065B07 A8065
Placeholder for B07 A7805B07 A7805
Placeholder for B07 A7854B07 A7854
Placeholder for B07 A7994B07 A7994

Aansluiten bij ZON

Placeholder for Paprikas in ZLC 5Paprikas in ZLC 5
Lidmaatschap
Lidmaatschap

Word lid van ZON en voel u thuis bij een coöperatie van gedreven telers en medewerkers die alles voor u uit de markt halen.

 • Kennis delen met andere telers
 • De best mogelijke prijs voor uw product
 • Een concurrerende provisie
 • Gebruikmaken van de subsidiemogelijkheden binnen de GMO-regeling
Placeholder for Roy Houben savooie kool 28Roy Houben savooie kool 28
Contract afspraken
Contract afspraken

Eigen verkoop goed geregeld en nog op zoek naar hét verkoopinstrument voor de afzet van uw producten?

 • Gebruikmaken van de nieuwste mogelijkheden van de klok
 • Vaste afspraken over het aan te leveren product
 • Een eerlijke en goede prijs
 • Zekerheid over afname product

U kunt op verschillende manieren koper worden bij ZON

Placeholder for 2022 0421 Klokklanten afmijnzaal 72022 0421 Klokklanten afmijnzaal 7
Klokverkoop
Klokverkoop

De daghandel bij ZON vindt plaats via de klokverkoop, met een breed en betrouwbaar assortiment.

 • Gebruik maken het nieuwe veilsysteem KOSMOS
 • Goede balans tussen vraag en aanbod in de markt
 • Breed en betrouwbaar assortiment
 • In de wintermaanden aangevuld met producten van Spaanse coöperaties
Placeholder for Doosjes in kratje tussen planten 5Doosjes in kratje tussen planten 5
Accountverkoop
Accountverkoop

ZON herkent commerciële kansen en vertaalt deze naar gewenste programma's tussen telers en retail.

 • De Key-Accountmanagers zijn actief bezig met de ontwikkelingen van de retail
 • Innovatie op nieuwe rassen en concepten in samenwerking met externe partijen
 • ZON onderhoudt intensief contact met verschillende retailers
 • Grote afzetmarkt over heel Europa met een belangrijke focus op Nederland en Duitsland
Placeholder for Kantoor ZON 11Kantoor ZON 11
Bemiddeling
Bemiddeling

Het inkopen via bemiddeling gebeurt via de Product Managers van ZON.

 • Een vast aanspreekpunt voor uw inkoop
 • Keuze tussen inkoop op week- of seizoenbasis
 • Korte lijnen tussen u, ZON en de teler