Placeholder for Nieuwe medewerkers ZON Mout 1Nieuwe medewerkers ZON Mout 1

Ontmoet onze vier nieuwe collega’s

Op de allereerste lenteachtige dag van het jaar leren we onder het genot van een hapje en een drankje bij MOUT, de nieuwe horecagelegenheid aan het Julianapark in Venlo, de nieuwe medewerkers van ZON kennen. Janneke Ligtvoet, Yasin Culdur, Andrzej Liptak en Paul Aarts.

Informele sfeer

Na een voorstelrondje komen we aan de praat over hun eerste ervaringen bij ZON. Die zijn bij alle vier positief. “Er heerst een informele sfeer. Je kunt als nieuwe medewerker gewoon naar de directeur stappen en er een praatje mee maken. Dat kon echt niet bij de andere bedrijven waar ik heb gewerkt, vertelt Yasin!” Paul knikt instemmend. “Het is inderdaad laagdrempelig, je komt makkelijk met elkaar in contact en het team is overzichtelijk.” Andrzej en Janneke zijn het er ook mee eens. “Mijn collega’s zijn vriendelijk en staan meteen klaar om te helpen”, aldus Andrzej.

Janneke en Yasin raken in gesprek over het verschil tussen opleiding en praktijk. “Het is voor mij wel even een omschakeling”, begint Janneke. “Hiervoor deed ik met name de financiële administratie. Nu ben ik bij ZON vooral bezig met de administratieve afhandeling van de kwaliteit van producten, dat is een hele andere administratieve tak. Ik vind het wel superleuk. Ik mag veel zelf opzoeken en onderzoeken en het werk is heel afwisselend, daar houd ik wel van.”

Ik mag veel zelf onderzoeken, dat maakt het werk heel afwisselend.
Janneke Ligtvoet
Administratief medewerker Quality Assurance

De inhoud kennen

Ook Yasin is blij met zijn nieuwe baan: “Voor deze functie werd eigenlijk meer ervaring gevraagd, maar ik krijg van ZON het vertrouwen om te laten zien dat ik deze functie aankan. Daar ben ik heel blij mee, ik krijg nu iets meer verantwoordelijkheid en uitdaging en dat vind ik juist fijn. Het betekent dat je wel goed moet weten wat je doet. Dat geeft het werk veel inhoud en het ligt heel dicht bij wat we tijdens de opleiding geleerd hebben. Het is ook precies het leuke deel van mijn vak als Financial Controller.”

Paul zijn jarenlange ervaring als Sourcing Manager in de groente- en fruitsector komt hem goed van pas in zijn huidige functie als Key Accountmanager. “Ik heb veel met telers samengewerkt en dat vond ik altijd erg leuk. Ik gaf bovendien advies aan klanten en hield me bezig met ketenbeheersing, dat soort zaken doe ik nu bij ZON ook. Ik ken de groentesector en weet wat het inhoudt om met vers product te werken én om rekening te moeten houden met aanbod, weersomstandigheden en marktwerking. Wat mij aanspreekt bij ZON is dat transparantie heel belangrijk is. Goed contact tussen teler, ZON en klant zorgt voor deze verbinding. Zo weet de teler wat een klant met zijn product doet en vice versa, dat vind ik heel waardevol.”

Placeholder for Pallets dynamiek op de werkvloer 10Pallets dynamiek op de werkvloer 10
Goed contact tussen teler, ZON en klant zorgt voor verbinding, dat is heel waardevol.
Paul Aarts
Key Account Manager

Alle vier vinden het allemaal belangrijk om te werken in een open team. “Ik werk graag in een team met een bepaalde vrijheid voor ontwikkelingen”, aldus Paul. “Ik wil goede contacten onderhouden met mijn collega’s en ook met de klanten en telers.” Janneke knikt. “Voor mij is het ook belangrijk om goed overweg te kunnen met collega’s, niet alleen qua werk, maar ook dat je af en toe bij ze terechtkunt voor een gezellig praatje of een grapje.” Ook Andrzej heeft lol met zijn directe collega’s: “Ik ken nog veel medewerkers van de tijd dat ik eerder bij ZON heb gewerkt. We kunnen goed met elkaar overweg en kunnen een praatje maken, meestal is dat in het Engels of Duits, omdat dat de talen zijn die we allemaal spreken.”

Yasin vertelt over zijn ambitie om binnen ZON door te groeien tot volwaardig Financial Controller. “Ik hoop dat binnen een jaar te bereiken. Er zit heel veel kennis en ervaring in ons team en dat is natuurlijk heel erg leerzaam. De manager van onze afdeling werkt ook als docent bij Maastricht University en hij kan goed de vertaalslag maken van theorie naar praktijk. Ook andere collega’s weten veel en het is mooi dat zij hun kennis kunnen overdragen op de nieuwe medewerkers. Ik ben blij dat ik al deze mensen nu om me heen heb, zodat ik wat van ze kan opsteken en hopelijk ooit kan doorgroeien naar een functie als Business Controller.”

Ook Paul geeft aan graag te willen leren. “Daar ben je natuurlijk nooit te oud voor. Ik vind bijvoorbeeld Coöperatiezaken interessant, ook al valt dat inhoudelijk niet direct binnen mijn functie. Wat voor mij ook nieuw en boeiend is, is hoe de klantlijnen lopen met de Retail. Er zijn behoorlijk wat Retail klanten en hoewel het niet mijn corebusiness is, vind ik het wel interessant om er meer over te weten. Voor nu ga ik me echter vooral focussen op de belangrijkste functie van ZON: het verbinden van verschillende mensen - van teler tot klant - en goede relaties ontwikkelen en onderhouden.

Die vier nieuwe collega’s geven aan dat ze er allemaal naar uitkijken om de komende jaren bij ZON te werken. We wensen ze natuurlijk heel veel succes op hun nieuwe werkplek!


Placeholder for Nieuwe medewerkers ZON Mout 2Nieuwe medewerkers ZON Mout 2

Daarom ZON

Welkom bij ZON

Het familiegevoel heerst bij ZON en collega's zijn altijd bereid elkaar te helpen. Medewerkers staan in hun kracht bij ZON.

Veel verantwoordelijkheden

Je hebt veel vrijheid en een eigen verantwoordelijkheid in de uitoefening van je werkzaamheden.

Dynamische werkomgeving

We leren van elkaar, houden elkaar scherp, durven kritisch te zijn en denken vanuit de teler én de klant.

Jezelf ontwikkelen

Je bent nooit uitgeleerd en bij ZON kun je je breed ontwikkelen. In je eigen vakgebied, maar óók daarbuiten.

Positieve sfeer

Werken bij een informele organisatie waar een positieve sfeer heerst. Samen lunchen in de middagpauze en meedoen aan (sportieve) activiteiten.

Betrokkenheid

Bij ZON word je uitgedaagd om mee te denken hoe je van ZON een nog leukere en succesvollere organisatie kunt maken.